گفتار درمانی خوب در کرج: بدترین مشکلات جهان در ۲۰۱۶ از دید نسل هزاره

گفتار درمانی خوب در کرج: بدترین مشکلات جهان در ۲۰۱۶ از دید نسل هزاره

بدترین مشکلات جهان در ۲۰۱۶ از دید نسل هزاره

بدترین مشکلات جهان از دید نسل هزاره ای چیست ؟ نسل هزاره وارث دنیایی است که ما برای آنان ساخته ایم. علی‌رغم وضعیت وخیم امروز جهان و این کلیشه که هزاره‌ای‌ها خودخواه و بی‌تفاوت هستند نسل ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ها عمیقا نگران مشکلات جهانی هستند و مصمم هستند تا با آنها مقابله کنند.

بدترین مشکلات جهان

یک مجسمه‌ی ۱۶ فوتی از یک خرس قطبی و توله‌اش، شناور بر یک آیسبرگ کوچک، در ۲۶ ژانویه‌ی ۲۰۰۹ بر رودخانه‌ی تیمز از جلوی خانه‌ی مجلس می‌گذرد، لندن، انگلستان. این مجسمه به‌این منظور ساخته شد که اخطاری برای اعضای مجلس در زمینه‌ی خطرات تغییر آب و هوا و تأسیس شبکه‌ی ادن باشد، یک شبکه‌ی تلویزیونی جدید در زمینه‌ی تاریخ طبیعی.

مطلب مرتبط: ۱۰ مقرون ‌به ‌صرفه ترین شهر جهان

در واقع، ۷۰ درصد از هزاره‌ای‌ها برای خودشان و همتایان‌شان فرصت‌های بی‌شماری می‌بینند، و ۵۰ درصد معتقد هستند که می‌توانند مشارکت قابل توجهی در تصمیم‌گیری در کشور مادری‌شان داشته‌باشند.

این دیدگاه‌ها از نظرسنجی سالانه‌ی Global Shapers مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، که این هفته منتشر شد، به‌دست آمده‌است، بیش از ۲۶ هزار هزاره‌ای از ۱۸۱ کشور مورد نظرسنجی قرار گرفتند تا اولویت‌ها، نگرانی‌ها، و گرایشات هزاره‌ای را پیرامون جهان تعیین کنند.

در یک نظرسنجی، مجمع جهانی اقتصاد از پاسخ‌دهندگان خواست سه جدی‌ترین و بدترین مشکلات جهان امروز را نام ببرند. برای دومین سال متوالی، هزاره‌ای‌ها بیش‌تر نگران تغییرات آب و هوایی بودند، در پی این مورد، جنگ‌های در مقیاس بزرگ و مناقشات مذهبی قرار داشت. وقتی از آنها پرسیده‌شد به چه کسی می‌بایست برای حل این مسائل آزاردهنده‌ی جهان اعتماد کرد، هزاراه‌ای‌ها گفتند مسئولیت این امر بر عهده‌ی سازمان‌های بین‌المللی و خود آنها است.

مطلب مرتبط: ۱۰ کشور با بالاترین آمار تجاوز جنسی

در ذیل ۱۰ وخیم تریم و بدترین مشکلات جهان امروز ، به‌گفته‌ی هزار‌ه‌ای‌ها، مطرح شده‌است.

۱۰. کمبود فرصت‌های اقتصادی و بیکاری (۱۴.۲ درصد)

بدترین مشکلات جهان

کارگران چینی در یک مرکز کاریابی محلی در انتظار فرصت‌های شغلی، ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵، ایوو، استان جینهوا، چین.

در مقایسه با تنها ۸.۳ درصد از اروپایی-آسیایی‌ها، حدود ۲۲ درصد از هزاره‌ای‌ها در افریقای سیاه درگیر معضل بیکاری و کمبود فرصت اقتصادی در جهان هستند.

مطلب مرتبط: ۱۸ کشور با پایین ترین نرخ مالیاتی در جهان

۹. امنیت آب و غذا (۱۵.۱ درصد)

بدترین مشکلات جهان

آب یک حق انسانی است. یک معترض در فلینت، میشیگان، نشانی در دست دارد که بحران آلودگی آب شهر را نقد می‌کند که به یک وضعیت اضطراری فدرال تبدیل شده‌است و مستلزم کمک از سوی گارد ملی است.

هزاره‌ای‌های امریکای شمالی (۲۷.۳ درصد) بیش‌تر نگران کمبود جهانی آب و غذا هستند، در رده‌ی بعدی ۲۱.۵ درصد از هزاره‌ای‌های اروپا و ۱۱ درصد در امریکای لاتین/دریای کارائیب و افریقای سیاه قرار دارند.

مطالب مرتبط: ۱۰ کشور با بیشترین پیشرفت اجتماعی در ۲۰۱۶

۸. کمبود آزادی سیاسی و بی‌ثباتی سیاسی (۱۵.۵ درصد)

8-lack-of-political-freedom-and-political-instability-155

حامیان اپوزیسیون با شرکت در تجمعی برای درخواست رفراندوم به‌منظور برکناری نخست‌وزیر ونزوئلا نیکولاس مادورو شعارهایی سر دادند، کاراکاس، ونزوئلا، ۴ آگوست ۲۰۱۶. بر این بنر نوشته شده‌است “فراخوانی برای ونزوئلا”.

حدود ۱۹ درصد از هزاره‌ای‌ها در آسیای شرقی/اقیانوسیه به‌واسطه‌ی کمبود آزادی سیاسی و ثبات در جهان با مشکل مواجه شده‌اند، هزاره‌ای‌های آسیایی-اروپایی با ۱۸.۹ درصد در مکان بعدی قرار دارند.

۷. کمبود تحصیلات (۱۶.۵ درصد)

7-lack-of-education-165

دانش‌آموزان در یک کلاس موقتی در مدرسه حاضر شده‌اند، نپال، یک سال پس از زلزله‌ی به بزرگی ۷.۸ ریشتری که بیش از ۹، ۰۰۰ نفر را از بین برد.

هزاره‌ای‌های امریکای شمالی (۲۱.۸ درصد) بیش‌تر نگران کمبود تحصیلات در جهان هستند، هزاره‌ای‌های اروپا و آسیایی-اروپایی با درصد برابر (۱۹.۷ درصد) در رده‌ی بعدی هستند. در این میان، تنها ۷ درصد از هزاره‌ای‌های افریقای سیاه نگران کمبود تحصیلات هستند.

۶. ایمنی، امنیت، و رفاه (۱۸.۱ درصد)

6-safety-security-and-well-being-181

مردی در هلسینکی پرچم فنلاند را تکان می‌دهد. به استناد گزارش شادی جهانی، فنلاند یکی از شادترین کشورهای کره‌ی زمین رتبه‌بندی شده‌است.

هزاره‌ای‌ها در افریقای سیاه (۲۴.۶ درصد) و خاورمیانه/افریقای شمالی (۲۳.۴ درصد) بیش‌تر نگران ایمنی و رفاه در سراسر جهان هستند، درحالی‌که هزاره‌ای‌ها در امریکای لاتین/دریابی کارائیب کم‌ترین نگرانی را در این زمینه دارند (۱۲.۸ درصد).

۵. پاسخگویی و شفافیت دولت، و فساد (۲۱.۷ درصد)

5-government-accountability-and-transparency-and-corruption-217

تظاهرکنندگان نقاب‌هایی به تن دارند که رییس‌جمهور پیشین برزیل لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا و رییس‌جمهور وقت برزیل دیلما روسف را در زمان فراخوان اعتصاب برای اتهام فساد روسف به‌تصویر می‌کشد، نزدیک کنگره‌ی ملی، برازیلیا، برزیل، ‌۱۳ دسامبر ۲۰۱۵.

حدود ۳۲ درصد از هزاره‌ای‌ها در افریقای سیاه نگران مسائل دولتی جهان هستند، بالاترین میزان نگرانی مربوط به مناطق حاشیه‌ای است، در پی آن امریکای لاتین/کارائیب (۲۷ درصد) و خاورمیانه/افریقای شمالی (۲۳.۲ درصد).

۴. فقر (۳۱.۱ درصد)

4-poverty-311

هفته‌ها پیش از آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶، ‌کودکان مشغول بازی در تلی از زباله در یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های حاشیه‌ای ریودوژانیرو بودند، که از فقر و خشونت رنج می‌برند.

هزاره‌ای‌های امریکای لاتین و کارائیب بیش‌تر نگران فقر هستند (۴۰.۴ درصد)، در رده‌های بعدی هزاره‌ای‌های امریکای شمالی (۳۳.۹ درصد) و افریقای سیاه (۳۳.۶ درصد) قرار دارند.

۳. مناقشات مذهبی (۳۳.۸ درصد)

3-religious-conflicts-338

Related posts