کلینیک توانبخشی در گوهردشت سیاوش عطایی 09121623463: بین بردن زگیل های پوستی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل

تخصصی ترین کلینیک توانبخشی در گوهردشت سیاوش عطایی 09121623463: روش خانگی و موثر برای از بین بردن زگیل های پوستی

صفحه اصلی سلامتی بیماری ها و راه درمان 10 روش خانگی و موثر برای از بین بردن زگیل های پوستی
10 روش خانگی و موثر برای از بین بردن زگیل های پوستی
نویسنده: مائده چراغی یکشنبه, 18 شهریور 1397
10 روش خانگی و موثر برای از بین بردن زگیل های پوستی
زگیل چیست؟ زگیل عبارت است از رشد لایه فوقانی پوست یا مخاط بعلت عفونت ویروسی می باشد. از نظر ظاهری زگیل برجسته، زبر و ناصاف است و پرنگ های تیره یا هم رنگ پوست، البته بسته به محل آن شکل و رنگ آن نیز تغییر میکند .
زگیل (Verruca)، غده‌ای گوشتی ات که انواع آن بر روی دست و پاها رشد می‌کند، اما ممکن است بر روی تمام نقاط بدن رشد کند، زگیل معمولاً یک تومور کوچک و زبر است که می‌تواند به گل کلم یا یک تاول سفت و سخت شباهت داشته باشد.

همچنین زگیل ها غده های پوستی مزاحمی هستند که گاهی به راحتی درمان نمی شوند و حتی بارها بعد از درمان دوباره رشد می کنند. با یک سوزاننده طبیعی و خانگی زگیل را فوری درمان کنید. زگیل ها یکی از شایع ترین مشکلات پوستی هستند که میتوانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند اما اغلب آنها بر روی دست و پا ظاهر میشوند.

در ادامه ی این پست با مشروح همراه باشید تا چند روش درمان خانگی و از بین بردن زگیل های مزاحم را به شما بیاموزیم.

1- پوست موز

به مدت چند دقیقه، پوست موز را روی زگیل بمالید. هم‌چنین می‌توانید پوست موز را روی زگیل قرار دهید و با استفاده از چسب زخم، آن را محکم کنید.

این کار را هر روز تکرار کنید. زمان اثربخشی این درمان خانگی ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد؛ بنابراین، صبور باشید.استفاده از پوست موز به عنوان یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای خلاصی از شر زگیل به شمار می‌رود، و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز می‌کند. آنزیم‌های موجود در پوست موز به التیام و جوان‌سازی پوست اطراف زگیل کمک می‌کند. پوست موز هم‌چنین دارای خواص ضد میکروبی است.

2- روغن نارگیل

روغن نارگیل را کمی حرارت دهید و سپس روی زگیل بمالید. چند دقیقه‌ای آن را روی زگیل ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود. بعد از ماساژ، پوست‌تان را نشویید. این کار را مرتبا، روزی دو الی سه مرتبه انجام دهید.

روغن نارگیل به درمان زگیل‌های روی پا، صورت، و حتی زگیل‌های تناسلی نیز کمک می‌کند. اسیدهای چرب با زنجیره ی متوسط موجود در روغن نارگیل دارای اثرات ضد میکروبی هستند و در صورت استفاده‌ی مرتب از آن، به آسانی زگیل را از بین می‌برند. روغن نارگیل هم‌چنین می‌تواند به عنوان نرم کننده و مرطوب کننده‌ی پوست نیز عمل کند.

3- جوش شیرین

جوش شیرین را در آب حل کنید و دست یا پای دارای زگیل را به مدت ۳۰ دقیقه در این محلول قرار دهید. سپس، دست یا پای‌ تان را از داخل محلول در بیاورید؛ ولی آن را خشک یا تمیز نکنید و اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود. این کار را آن‌قدر تکرار کنید تا زگیل کامل از بین برود.

این درمان خانگی برای بر طرف کردن زگیل تناسلی بسیار عالی عمل می‌کند. جوش شیرین عامل سوزاننده‌ای است که می‌تواند زگیل‌ها را از بین ببرد. از این ماده به طور گسترده‌ای برای ضد عفونی نیز استفاده می‌شود.

4- زردچوبه

پودر زردچوبه را با آب ترکیب کنید و از آن‌ها خمیر تهیه کنید. این خمیر را روی زگیل بمالید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس زگیل را با آب بشویید. تکه‌ ای لیمو را با فشار ملایم روی زگیل و پوست اطراف آن بمالید تا رنگ زرد زردچوبه از بین برود. این کار را روزی دو بار انجام دهید.

استفاده‌ی موضعی از زردچوبه بسیار سودمند است. خواص ضد میکروبی زردچوبه می‌تواند عفونت و هم‌چنین زگیل را از بین ببرد.

5- سیب زمینی

سیب زمینی کوچکی را پوست بکنید و با فشار نسبتا ملایمی روی زگیل بمالید. این کار به مدت چند روز انجام دهید.

اسیدهای موجود در آب سیب زمینی باعث خشک شدن و نابودی ویروس‌ های ایجاد کننده‌ی آن می‌شوند. ظرف دو الی سه هفته استفاده از سیب زمینی، شاهد کوچک شدن این زائده خواهید بود.

6- شیره‌ی درخت انجیر

استفاده از شیره‌ی انجیر نیز از دیگر درمان‌های سنتی برای زگیل به شمار می‌رود. جهت استفاده از شیره‌ی انجیر برای رفع زگیل، طبق مراحل زیر عمل کنید.

ساقه‌ ی نازک یا یکی از برگ‌های درخت انجیر را از وسط بشکنید. سپس، کمی آن را فشار دهید تا مایع غلیظ سفید رنگی از آن خارج شود. این مایع سفید رنگ همان شیره یا عصاره‌ ی درخت انجیر است. اکنون، مقداری از این عصاره را روی زگیل بمالید. بعد از گذشت چندین دقیقه، این شیره به تدریج خشک و شبیه چسب می‌شود. جازه‌ دهید شیره‌ی خشک شده‌ی درخت انجیر نیز روی زگیل باقی بماند. این کار را روزی دو بار انجام دهید. بعد از گذشت ۷ الی ۱۰ روز،‌ شاهد از بین رفتن زگیل خواهید بود.

قابل ذکر است این مورد بسیار اثر بخش است .

7- عسل

یکی از محبوب‌ترین درمان‌های خانگی برای زگیل استفاده از عسل است. عسل دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتری است و می‌تواند به درمان زگیل کمک کند. برای رسیدن به بهترین نتایج، توصیه می‌کنیم از عسل مانوکا استفاده کنید.

ابتدا، در صورت امکان، کمی روی زگیل را بسایید؛ سپس، یک لایه‌ی ضخیم عسل را روی زگیل بمالید. تکه پارچه‌ی تمیزی را دور آن بپیچید و 24 ساعت صبر کنید؛ سپس، باند را عوض کنید و مجددا لایه‌ی دیگری از عسل را روی زگیل بمالید. آن‌قدر به این کار ادامه دهید تا زگیل کاملا بر طرف شود.

8. برگ‌های ریحان

برگ‌های ریحان را بکوبید. در صورت لزوم، مقداری آب به آن اضافه کنید. در نهایت، باید خمیر سفتی تشکیل شود. سپس، خمیر برگ ریحان را روی زگیل بمالید. اکنون، زگیل را با پارچه یا باند بپوشانید. تا آن‌جا که ممکن است،‌ اجازه دهید خمیر و پارچه روی زگیل باقی بماند. در نهایت، پارچه را عوض کنید و مجددا مقداری خمیر روی زگیل بمالید. آن‌قدر به این کار ادامه دهید تا زگیل به طور کامل از بین برود.

9- آلوئه‌ورا

آب یک آلوئه‌ورا را بگیرید و آن را روی زگیل‌تان بمالید. اسید مالیک موجود در آلوئه‌ورا کمک‌تان می‌کند که از شر زگیل خلاص شوید. هنگامی که آب آلوئه‌ورا را روی زگیل مالش دادید، آن را با یک تکه بانداژ پوشش بدهید و این کار را هر روز انجام دهید تا زمانی که زگیل برای همیشه از بین برود.

10- سیر

در تمام مطالعات موفقی که برای از بین بردن زگیل از سیر استفاده شده‌است: ثابت شده‌است که سریع‌ترین روش برای رسیدن به نتیجه این است که روغن یا عصاره‌ی سیر را به طور مستقیم روی زگیل‌تان استعمال کنید و آن را شب تا صبح به وسیله‌ی یک تکه بانداژ بپوشانید. این کار را باید به مدت یک تا دو هفته انجام دهید تا زگیل‌ ها از بین بروند اما…

اگر از سیر خام یا روغن آن استفاده می‌کنید باید بتوانید زگیل را در عرض ۲ تا ۶ هفته به طور کامل از بین ببرید به این دلیل که سیر دارای خواص ضد ویروسی، ضد باکتری و ضد قارچ است و… شما همچنین می‌توانید برای مبارزه با زگیل خیلی ساده سیر بخورید یا کپسول سیر مصرف کنید.

11- نوار چسب برزنتی

شما می‌توانید خیلی راحت زگیل‌تان را با نوار چسب برزنتی خاکستری یا نقره‌ای بپوشانید تا مانع از رسیدن اکسیژن به آن شوید و به این ترتیب آن را برای همیشه از بین ببرید !

چسب نواری برق به رنگ سیاه نیز احتمالا تاثیر مشابهی خواهد داشت.

نوار چسب برزنتی خاکستری در مطالعات مورد استفاده قرار گرفته‌است و در از بین بردن زگیل برای همیشه، بسیار موثر بوده‌است.

نوار روشن موثر نیست و استفاده از آن توصیه نمیشود .

روش استفاده از نوار چسب خاکستری برای از بین بردن زگیل :

1- زگیل‌تان باید به مدت حداقل ۶ روز پوشیده شده باشد.

2- نوار چسب خاکستری را برمی‌دارید، زگیل را در آب غوطه‌ور می‌کنید.

3- آن را با یک سوهان ناخن یا سنگ پا می‌تراشید تا کوچک شود.

4- هرچه باقی مانده‌است را به مدت ۱ تا ۲ روز می‌گذارید بماند.

5-این فرآیند را آن‌قدر تکرار می‌کنید تا زگیل برای همیشه از بین برود.

منابع : lesliebaumannmd – natural living ideas – ourstyle – نمناک

+ روش های درمانی افسردگی جنسیشعر پر محتوا و زیبا | دکلمه های کوتاه و عاشقانه زیبا شعر پر محتوا و زیبا

behtarinalborz.ir

Related posts